Od wielu lat prowadzimy program AUTOCHODZIK Gotowi do drogi, który wykorzystuje metodę active learning opartej m.in o zabawy symulacyjne. W ciągu wielu lat trwania programu, na jego stronie zostało opublikowanych prawie 1000 relacji ze szkół i placówek z całej Polski. Polecamy obejrzenie dokonań zespołu WESOŁE OGNIKI z Rumi, które zwyciężyło w ostatniej edycji Programu. Kliknij i zobacz fantastyczne prace, zabawy i pomysły dzieci z Przedszkola ISKIERKA

Szacujemy, że wspólnie poświęciliśmy przygotowaniu najmłodszych do samodzielności w ruchu drogowym  ponad 60 000 minut. Dziękujemy bardzo dzieciom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i wytrwałość.

Czy jesteście GOTOWI do drogi? Kliknij GOTOWI

BEZPIECZEŃSTWO to nie tylko stan umysłu.

Na poczucie bezpieczeństwa mają wpływ także obiektywne czynniki.

Posiadana wiedza i praktyczne umiejętności zmniejszają lęki i zagrożenia związane z poruszaniem się po drogach.

Wiem. Umiem. Czuję się BEZPIECZNIEJ.

Według polskiego prawa po skończeniu 7 roku życia dziecko może poruszać się po drogach bez opieki dorosłych. Ale czy już jest GOTOWE DO DROGI?

Przygotowanie dzieci do samodzielności w ruchu drogowym nie jest łatwe. Analogicznie do uczenia przydatnych życiowych umiejętności  np. językowych, wymaga ono czasu, odpowiednich metod i pomocy, a także właściwego podejścia. Nie wystarczy jedna pogadanka, atrakcyjna kolorowanka, zawieszka odblaskowa, czy ciągłe mówienie „Uważaj”. Potrzebne jest codzienne zaangażowanie i długofalowe nauczanie, dopasowane do percepcji dziecka. Zaangażowany nauczyciel, policjant, strażnik miejski, a przede wszystkim rodzice i dziadkowie mogą pomóc w przygotowaniu do samodzielności w ruchu drogowym. Więcej

BEZPŁATNY

Zapraszamy do korzystania ze scenariuszy, prezentacji, szablonów dostępnych dla nauczycieli prowadzących zajęcia nt brd. Do udziału w konkursach i innych aktywnościach trzeba zalogować się na interaktywnej stronie GOTOWI i zgłosić grupę, klasę lub zespół rodzinny.

DROGOWY

Zakres programu podzielony jest na części : DROGA, PIESZY,  PASAŻER, KIEROWCA. Zakres tematyczny i formy nauczania dopasowane są do percepcji dzieci w wieku 5-8 lat. Możliwa jest swoboda w wyborze tematów i czasu realizacji programu przez nauczyciela.

CAŁOROCZNY

Od września wprowadzamy dzieci w świat ruchu drogowego. Uczymy prawidłowych postaw i zachowań na drodze. Coraz krótsze dni to czas odblaskowy. Zima to czas na sportową aktywność. Mamy nadzieję na koniec pandemii i ruszycie wiosną odkrywać świat.

OGÓLNOPOLSKI

Zapraszamy zespoły z całego kraju. Grupa przedszkolna lub klasa,czy też rodzina ma swój profil na stronie GOTOWI DO DROGI. Krótki opis, zdjęcie oraz imiona członków zespołu przedstawią waszą placówkę lub zespół rodzinny, a interesujące relacje doskonale promują wasze drogowe dokonania.

PROGRAM EDUKACYJNY

 • Specjalne materiały wspomaga zespół i jego opiekuna
 • Promocja działań placówki na forum ogólnokrajowym
 • Prezentacje dokonań uczestników na stronie programu
 • Możliwość uczestniczenia w konkursach z nagrodami
 • Dla aktywnych przewidziane są dyplomy i wyróżnienia
 • Współpraca z partnerami programu

OD WRZEŚNIA DO CZERWCA

 • ZAJĘCIA w oparciu o gotowe prezentacje i scenariusze
 • AKCJE angażują i uczą dzieci, rodziców i dziadków
 • PRAKTYKA zachowań na spacerach edukacyjnych
 • KONKURSY sprawdzą wiedzę i umiejętności
 • MIASTECZKA ułatwią prowadzenie zajęc z dziecmi
 • FINAŁ radosnym zakończeniem programu

Program AUTOCHODZIK Gotowi do drogi koncentruje się na najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. Znamy ich ograniczenia, percepcję i możliwości uczenia. Wykorzystujemy ich naturalną łatwość przyswajania wiedzy oraz zainteresowanie tematem.  Praktyczny wymiar zajęć oparty jest na  przykładach i sytuacjach znanych z ich życia.

Kluczowy w edukacji komunikacyjnej najmłodszych jest ostatni rok w przedszkolu i pierwsza klasa w szkole.  Intensywne nauczanie w tym okresie przygotuje dzieci do ruchu drogowego. Zachęcamy także młodsze dzieci, co pozwoli wyposażyć je w umiejętności niezbędne do samodzielnego poruszania się po drogach;  już w tej najbliższej, jak i dalszej przyszłości.

Codzienne przemieszczanie i podróżowanie to okazja do uczenia oraz utrwalania prawidłowych postaw, umiejętności i nawyków przydatnych jako pieszy, pasażer, kierowca. Rodzice, opiekunowie, nauczyciele, policjanci, strażnicy są przewodnikami po „drogowej” wiedzy. Działając razem sprawimy, że nasze dzieci będą GOTOWE DO DROGI.

AUTOCHODZIK

Od 2004 roku nasze pomoce, program i akcje przygotowują dzieci do samodzielności w ruchu drogowym.

KONTAKT

 

 • AUTOCHODZIK
 • ul. Rzemieślnicza 9/37
 • 81-855 Sopot
© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone
Autochodzik Autochodzik

AUTOCHODZIK