#ForumBRDOklaski na koniec i słowa „Z serca DZIĘKUJEMY za profesjonalnie zorganizowane forum. Było przemile, przeciekawie i PRZEWSPANIALE 🙂“ dają nam energię do działania. Dziękujemy za tak liczną obecność i atmosferę, którą wspólnie stworzyliśmy. Niezapomniane przeżycie. Liczymy, że WSPÓLNIE DLA BEZPIECZEŃSTWA DZIECI zrobimy dużo dobrego.Dziękuję dyrektorom przedszkoli i szkół z województwa pomorskiego, że uznali FORUM za ważne spotkanie dla nauczycieli i dzieci, i zgodzili się na ich obecność w ERGO ARENIE. Dziękujemy naszym partnerom. Tym najmłodszym z Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 oraz Liceum SPARTAKUS. Panu Andrzejowi Ławniczakowi ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich za konkurs i wspaniałości. Firmie Czmuda Group za odblaskowe materiały. Partnerom od zawsze 🙂 Gdańskiemu Zarządowi Dróg i Zieleni, Miastu Kościerzyna. Wspaniałym Ratownikom Drogowym PZM w Gdańsku za pokazy i warsztaty. Pani Patrycji i zespołowi z ERGO ARENY za profesjonalną opiekę. Pomorskiej Radzie BRD za nadanie rangi wojewódzkiej wydarzeniu. Przyjaciołom we wspólnej sprawie Agacie, Joannie, Januszowi i szczególnie 💚💙Rafałowi za wsparcie merytoryczne i organizacyjne. Szczęśliwy 🙃 Pan AUTOCHODZIK Mirek Wolowik

Opublikowany przez Autochodzik Niedziela, 29 września 2019

#PomorskieForumBRD Na początek - krótki poradnik 1 pomocy 🚑. Trik z rękawiczką chroni przed zakażeniem - prosimy udostępniać. Instruktor Rafał Ziółkowski oraz ratownicy drogowi PZM skutecznie pobudzili nauczycieli do życia.🙃😎🙂

Opublikowany przez Autochodzik Piątek, 27 września 2019

Od kilku lat prowadzimy program AUTOCHODZIK Gotowi do drogi. W ostatniej edycji 2018/2019 wzięło udział tysiące dzieci z całego kraju. Na stronie programu zostało opublikowanych prawie 1000 relacji ze szkół i placówek z całej Polski.  Szacujemy, że wspólnie poświęciliśmy przygotowaniu dzieci do samodzielności w ruchu drogowym  ponad 50 000 minut. Dziękujemy bardzo dzieciom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i wytrwałość.

Zapraszamy na www.GOTOWI DO DROGI.pl 

Kliknij GOTOWI

BEZPIECZEŃSTWO

 

Bezpieczeństwo to nie tylko stan umysłu.

 

Na poczucie bezpieczeństwa mają wpływ także obiektywne czynniki.

 

Posiadana wiedza i praktyczne umiejętności zmniejszają lęki i zagrożenia związane z poruszaniem się po drogach.

 

Wiem. Umiem. Czuję się BEZPIECZNIEJ.

Według polskiego prawa po skończeniu 7 roku życia dziecko może poruszać się po drogach bez opieki dorosłych. Ale czy już jest GOTOWE DO DROGI?

Przygotowanie dzieci do samodzielności w ruchu drogowym nie jest łatwe. Analogicznie do uczenia przydatnych życiowych umiejętności  np. językowych, wymaga ono czasu, odpowiednich metod i pomocy, a także właściwego podejścia. Nie wystarczy jedna pogadanka, atrakcyjna kolorowanka, zawieszka odblaskowa, czy ciągłe mówienie „Uważaj”. Potrzebne jest codzienne zaangażowanie i długofalowe nauczanie, dopasowane do percepcji dziecka. Zaangażowany nauczyciel, policjant, strażnik miejski, a przede wszystkim rodzice i dziadkowie mogą pomóc w przygotowaniu do samodzielności w ruchu drogowym. Więcej

BEZPŁATNY

Wystarczy zalogować się na interaktywnej stronie GOTOWI zgłosić grupę lub klasę i już można korzystać ze specjalnie przygotowanych materiałów. Scenariusze, prezentacje, szablony dostępne dla nauczycieli prowadzących zajęcia nt bezpieczeństwa na drodze.

DROGOWY

Zakres programu podzielony jest na części : DROGA, PIESZY,  PASAŻER, KIEROWCA. Zakres tematyczny i formy nauczania dopasowane są do percepcji dzieci w wieku 5-8 lat. Możliwa jest swoboda w wyborze tematów i czasu realizacji programu przez nauczyciela.

CAŁOROCZNY

Zalecamy realizację programu etapowo, zgodnie z harmonogramem. Od września wprowadzamy w świat ruchu drogowego, koncentrując uwagę na przejściu dla pieszych. Coraz krótsze dni to czas odblaskowy. Wiosną pasażer rusza w podróż, a rowerzyści  na trasy rowerowe.

OGÓLNOPOLSKI

Zapraszamy zespoły z całego kraju. Grupa przedszkolna lub klasa ma swój profil na stronie GOTOWI DO DROGI. Krótki opis, zdjęcie oraz imiona członków zespołu przedstawią wasze przedszkole lub szkołę, a interesujące relacje doskonale promują wasze drogowe dokonania.

PROGRAM EDUKACYJNY

 • Specjalny panel nauczyciela wspomaga zespół i jego opiekuna
 • Promocja działań placówki na forum ogólnokrajowym
 • Prezentacje dokonań uczestników na stronie programu
 • Możliwość uczestniczenia w konkursach z nagrodami
 • Dla aktywnych przewidziane są dyplomy i wyróżnienia
 • Współpraca z partnerami programu

OD WRZEŚNIA DO CZERWCA

 • ZAJĘCIA w oparciu o gotowe prezentacje i scenariusze
 • AKCJE angażują i uczą dzieci, rodziców i dziadków
 • PRAKTYKA zachowań na spacerach edukacyjnych
 • KONKURSY sprawdzą wiedzę i umiejętności
 • MIASTECZKA ułatwią prowadzenie zajęc z dziecmi
 • FINAŁ radosnym zakończeniem programu

Program AUTOCHODZIK Gotowi do drogi koncentruje się na najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego. Znamy ich ograniczenia, percepcję i możliwości uczenia. Wykorzystujemy ich naturalną łatwość przyswajania wiedzy oraz zainteresowanie tematem.  Praktyczny wymiar zajęć oparty jest na  przykładach i sytuacjach znanych z ich życia.

Kluczowy w edukacji komunikacyjnej najmłodszych jest ostatni rok w przedszkolu, zerówka i pierwsza klasa w szkole.  Intensywne nauczanie w tym okresie przygotuje dzieci do ruchu drogowego. Pozwoli wyposażyć  6 i 7-latki w umiejętności niezbędne do samodzielnego poruszania się po drogach;  już w tej najbliższej, jak i dalszej przyszłości.

Codzienne podróżowanie to okazja do uczenia oraz utrwalania prawidłowych postaw, umiejętności i nawyków przydatnych jako pieszy, pasażer, kierowca. Rodzice, opiekunowie, nauczyciele, policjanci, strażnicy są przewodnikami po „drogowej” wiedzy. Działając razem sprawimy, że nasze dzieci będą GOTOWE DO DROGI.

AUTOCHODZIK

Od 2004 roku nasze pomoce, program i akcje przygotowują dzieci do samodzielności w ruchu drogowym.

KONTAKT

 

 • AUTOCHODZIK
 • ul. Rzemieślnicza 9/37
 • 81-855 Sopot
© 2019/2020. Wszystkie prawa zastrzeżone
Autochodzik Autochodzik

AUTOCHODZIK